Friday the 24th - Montenegro Coupon

Pláže v Budve a okolí

Slovenska plaža

Slovenska plaža
Táto pláž 1600 m dlhá sa rozprestiera od mestského prístavu k Hotelu Park. V roku 1920 bola vyhlásená ako kúpacia pláž a niektorí československí turisti, ktorí trávili dovolenku v Budve ju v roku 1935 nazvali ako Slovenská pláž a až doteraz sa tento názov zachoval. Pláž je oblázková rovnako ako morské dno. V okolí potom môžeme vidieť rovnako nazvaný hotel s mnohými apartmánmi, reštauráciami, kaviarňami, nádhernými parkami a s rozličnými druhmi stredomorskej vegetácie.

Pláž Jaz

Jaz
Jaz Beach je jednou z troch najkrajších pláží čiernohorského pobrežia. Pláž leží 2,5 km od Budvy a tiahne sa smerom k Tivatu. Prvá časť pláže je dlhá 500m a tá druhá, kratšia, je nudistická a je dlhá 300m. Skraja je oblázková, ale vo väčšej hĺbke prechádza do piesočnatej, kde piesok dáva vode úžasnú tyrkysovú farbu. Pláž je chránenou prírodnou oblasťou 1. stupňa.


Mogren I a II

Morgen
Tieto dve pláže sa rozprestierajú v oblasti od Mogren mysu až ku chodníku vytesanom v skale, ktorý vedie priamo do Hotela Avala. Prírodné podmienky Mogrenu zaraďujú tieto pláže do kategórie najatraktívnejších pláží vôbec so stredne zrnitým pieskom na plážach i morskom dne. Pláž je mimoriadne slnečná s južne vanúcim vetrom. Je tvorená 2 350m dlhými plážami, ktoré sú spojené tunelom v skale. Pláže boli pomenované podľa španielského námorníka, ktorý se volal Mogrinj a ktorý stroskotal v blízkosti pobrežia. Ako symbol vďačnosti postavil kostol zasvetený Sv. Antonovi.
 

Mestské pláže

Budva pláž
Jedna mestská pláž sa nachádza medzi Starým mestom a Avala hotelom a ďaľšia potom medzi Starým mestom a Budvanským prístavom.


Pláž Guvance

Guvance
Je to malá piesočnatá pláž pod cestičkou vedúcou do Bečići, vedľa 80m dlhého tunela.


Pláž Bečiči

Bečiči
Je pokladaná za jednu z najkrásnějších a najdlhších pláží v južnej časti Jadranského mora. Je 1 950 m dlhá, piesková, tiahnúca sa od Zavale k Djevistenju. V roku 1935 bola ocenená Grand Prix (Zlatou palmou) v Paríži. V okolí potom stojí tzv. turistický komplex, ktorý je považovaný za športovú, kúpaciu, rekreačnú a relaxačnú zónu so svojimi krásnými parkami, športovými terénmi a samozrejme zónou s mnohými druhmi ubytovacích kapacít.


Pláž Kamenovo

Kamenovo
Je prvá zo série šestnástich menších, veľmi atraktívnych pláží Budvanskej riviéry. Je dlhá 730 m a leží medzi Bečiči a Prznom. Pláž a morské dno sú piesočnaté. Voda je priezračne čistá, tyrkysová, prechádzajúca až do azúrovo modrej farby. Kamenovo je ľahko prístupná pláž a to práve preto, že sa nachádza pozdĺž hlavnej cesty.


Pláž Pržno

Pržno
Pláž Pržno vedie od Pržna až k Miločeru, je 350m dlhá, z časti piesočnatá a z časti kamenná. V jej okolí sa nachádzajú olivové plantáže (háje) mimoriadnej hodnoty, vďaka ktorým je celá oblasť chránenou prírodnou rezerváciou.


Miločer

Miločer
Táto pláž sa rozprestiera v blízkosti bývalého letného sídla kráľovskej rodiny Karadorevičovcov, ktoré bolo postavené v roku 1934 a ktoré delí od hlavnej cesty múr s dvomi bránami, jedna vedie do Pržna a tá druhá ku Sv. Stefanovi. Pláž je dlhá 380 m a v jej okolí sa nachádza Miločerská záhrada (les) a to na ploche 18ha. Nájdeme v nej vzácné druhy stromov ako je Libanonský céder, tropická Mimóza, Japonské mišpule, ale i mnoho kaktusov, či rastlín agáve. Pláž je piesočnatá, patrí do kategórie tých najlepších a spoločně s krásným okolím a exkluzívnym hotelom je ukážkou prvotriednej práce ako prírody, tak aj ľudských rúk.


Královnina pláž

Královnina pláž
Královnina pláž je dlhá 1 000 m a leží hneď vedľa pláže Miločer a do tohoto prostredia veľmi zapadá a to vďaka svojej atraktivite. V okolí rastú cypriše a olivovníky. Bola nejobľúbenejšou plážou kráľovny (Maria Karadordevic) a preto získala tento „kráľovský" prívlastok.


Pláž Sveti Stefan

Sveti Stefan
V okolí je pre mnohých ľudí najatraktívnejším miestom Jadranského pobrežia vôbec, na ktorom sa nachádza najluxusnejší hotel Sveti Stefan, ležia tu dve piesočnaté pláže, jedna na ľavej strane a tá druhá na pravej od prírodného móla. Piesok je načervenalý a pláže sú 1 170 m dlhé. V okolí je množstvo kaviarniček, reštaurácií, kurz potápania a miesto na parkovanie. Všetko sa nachádza v parku, ktorý je upravený v stredozemnom štýle. Sveti Stefan je prepychovým miestom na čiernohorskom pobreží a jeho exkluzivita je známa vo svete už po dlhú dobu. Mnoho známých osobností tu strávilo svoju dovolenku ako napr. Villie Brant, Boby Fisher, Sofia Loren, Monica Viti, Ingemar Stenmark, Silvester Stalone, Claudia Schiffer. . . Medzi uznania, ktoeré Sv. Stefan získal patrí i cena Gold Apple, udelená v roku 1964 časopisom Life.


Pláž Drobni pijesak

Drobni Pijesak
Piesočná pláž Drobni, ktorá je dlhá 250 m leží v skrytom údolí, ale je nepriehladnuteľná vďaka svojej kráse. Žlto-biely piesok pripomínajúcí tropické pláže a okolie prerastené olivovníkmi a kríkmi jej dalo prívlastok "divoká". Je tu i prameň pitnej vody a mnoho reštaurácii na samotnej pláži. Drobni pláž je veľmi obľúbeným miestom mnohých ľudí.


Pláž Petrovac

Petrovac
Táto pláž s načervenalým pieskom je asi 600 m dlhá a patrí k tým najnavštevovanejším v Budvanskej Riviére. Má zvláštne kúzlo a to vďaka dvom ostrovčekom, Katic a St. Sunday, ktoré predstavujú skutočnú výzvu pre všetkých milovníkov morských hlbín. V okolí je mnoho reštaurácii, kaviarničiek, obchodíkov so suvenýrmi a hotelmi ako Palas a 4th July. Pláž je chránenou prírodnou rezerváciou.


Lučice

Lučice
Je to prekrásne miesto na kúpanie, ktoré je takmer nedotknuté navzdory vysokému počtu návštěvníkov. Nachádza sa 500 m od Petrovaca a pripomína tvar malej zátoky. Je 220 m dlhá a piesočnatá. More je veľmi plytké a v okolí rastú cypriše a borovice a nájdeme tam i dve reštaurácie.


Buljarica

Buljarica
Zátoka Buljarica se rozprestiera od mysu Resovo Brdo k Dubovici. Leží 1 km od Petrovacu smerom k Baru, je dlhá 2 250 m a je najdlhšou plážou Budvanskej Riviéry. Je piesočnatá. V okolí je mnoho autokempingov a nocľahární.

Ostrov sv. Nikoly

Sv. Nikola
Leží zhruba 1 km od Budvy a chváli sa tromi piesočnatými plážami, ktorých súhrnná dĺžka je 840 m. Ostrov je prerastený rozličnou stredomorskou vegetáciou, čo robí pláže atraktívne „divoké". Je tam mnoho skrytých zátok, ktoré sú výzvou pre dobrodružné a romantické duše. Počas sezóny sa tam môžete dostať loďami, ktoré každodenne vyplávavajú z pláží v Budve.

couponcodeshosting

Počasie

Ulcinj, ME

01:07AM

11°C

Humidity: 66%

Wind: NE 0.84m/s

Radio online