Monday the 30th - Montenegro Coupon

Ulcinj a pobrežie s plážami

Pobrežie v okolí Ulcinj je 32,7 km dlhé a rozkladá sa od mysu Stari Ulcinj k ústiu rieky Bojana, ktorá vteká do Jadranského mora. Tu sa nachádza 18 vstupov na rôzne pláže - Marjan a Mandra, Valdanos pláž, dve pieskové pláže-Veľká pláž, Malá pláž a iné.
Špeciálnou atrakciou na tejto časti pobrežia je prírodná rezervácia Ada Bojana. Veľká pláž, Malá pláž, Ada Bojana, Valdanos a pláže pozdĺž borovicových lesov sú charakteristické svojou krásou, rozlohou a prostredím.
Pláže v okolí Ulcinj sú veľmi slnečné s množstvom subtropickej vegetácie. Z dôvodu zoskupenia pláží v okolí Ulcinj sú tu veľké možnosti pre organizáciu športov na pláži i vo vode.
Ada Bojana

Pláž Ada Bojana
Mnoho ľudí považuje Adu Bojanu za prirodzenú rezerváciu národného parku. Je to riečny ostrovček na konci Veľkej pláže na mieste, kde sa rieka Bojana vzďaľuje od pláže. Ostrovček s riekou Bojanou a Jadranským morom vytvárajú trojuholník. Morská strana pláže je 2 880 m dlhá s kapacitou 13 000 ľudí. Pláž a morské dno sú pokryté jemným pieskom.
Na pláži sa nachádzajú slnečníky zhotovené zo slamy. Ada je najkrajšou pri západe slnka, keď neuveriteľná zmes farieb vytvára jedinečný obraz mora, piesku a neba. Je to vynikajúce miesto na windsurfing, vodné plavby, vodné lyžovanie, prechádzanie sa po pláži pre všetkých dobrodruhov a milencov...
Pláže, ktoré sú v blízkosti rieky Bojana sú známe drevennými domčekami odkiaľ domáci vyrážajú na lov rýb tradičným a špecifickým spôsobom. Môžete okoštovať ryby v reštauráciach, ktoré sú tiež postavené v atraktívnom prostredí. Je tu množstvo subtropickej a stredozemnej vegetácie a niektoré druhy vegetácie sú unikátne v rámci celej Európy.

Veľká pláž
Je prirodzeným fenoménom krásy a blahobytu. Vzdialenť 5 km od Ulcinju, 13km dlhá, 60 m široká a domáci ju hovorovo nazývajú "Kopakabana Ulcinj". Rozprestiera sa od od mysu Djerane po Adu Bojanu. Je pokrytá najjemnejším pieskom ( priemer zrna je 0.1-5 mm) a jej kapacita sa odhaduje na 15 000 ľudí. Kvalita piesku je taká vysoká, že má liečivé účinky.
Je bohatá na minerály a vhodná pre tých čo trpia reumatizmom a inými chorobami.
Veľká Pláž je charakteristická pre dlhý pás plytkej morskej vody.
Vo vzdialenosti 100 m od mora je hotelový komplex s terénom vhodným pre tenis, fotbal, vrh guľou, hádzanú... na pozadí Veľkej pláže. Oplýva subtropickým, stredomorským ozdobným rastlinstvom. Pod mysom Djeran na samom začiatku Veľkej pláže je prístav Porto Milena, hlboko položený do vnútrozemia.
Je tu množstvo drevenných chatiek na rybárčenie postavených tradičným spôsobom, ktoré domáci nazývajú "kalimera". Rôzne športové zariadenia na pláži sa môžu prenajímať . Môžete plávať, surfovať, lyžovať na vode, hrať fotbal, alebo volejbal na piesku, alebo sa iba rekreovať.

Malá pláž
Toto je mestská pláž s piesočnatým pobrežím. Piesok je jemný vysokej kvality a morské dno je tiež piesočnaté v dôsledku čoho je voda tmavo-zeleno-modrá. Táto pláž je charakteristická plytčina s dnom, ktorá sa rozširuje do mora. To je dôvod, prečo je veľmi vhodná pre deti. Malá Pláž je 360 m dlhá s kapacitou 2 500 ľudí.
Na samom konci pláže pod starým mestom, hradby ktorého sa akoby vynárali priamo z mora sa nachádza malý ulcinjský prístav (360m) s dobre postavenými piliermi. Na jeho pozadí sú reštaurácie, pivné bary, kaviarne a smerom do vnútrozemia sa nachádza mesto Ulcinj, ktoré je najjužnejšou časťou čiernohorského pobrežia. Ulcinj je postavený v morsko-orientčnom štýle.

Ženská pláž
Pozdĺž borovicových lesov, medzi hotelom Galeb a Albatros, je rada malých prirodzených pláží Skalic, Birici, Ludvigova pláž, Ženská pláž...
Ďalej sú tu oblázkové a skalnaté pláže pre tých, ktorí túžia po tajuplnom a tichom kúsku prírody v perfektnom prirodzenom prostredí: Maslinjak, Opaljice, Dzemina pláž, Ljana, Crnogorsko guvno. Pred týmito plážami je vhodný terén pre podmorský rybolov.

Pláž Valdanos
Pláž Valdanos tvorí spolu s pozadím skutočnú olivovú rezerváciu. Je pokrytá veľkými oblázkami, ktoré siahajú až na morské dno. Sú tu turistické bungalovy obklopené olivovými stromami s reštauráciou v pozadí. Je tu tiež kemping, ale nie veľmi rozľahlí. Pláž je 400 m dlhá a na jej konci sú stesy, čo je snom každého rybára, potápača a výskumníka morských hĺbok. More je čisté a tmavo zelené. Vzdušné prúdy sú tu vhodné pre plavbu plachetníc.

Malá pláž

couponcodeshosting

Počasie

Ulcinj, ME

09:14PM

4°C

Humidity: 68%

Wind: NNE 0.73m/s

Radio online