Friday the 24th - Montenegro Coupon

Ženská pláž v Ulcinj má vodu s liečivými účinkami

Ženská pláž Ulcinj Mesto Ulcinj má medzi plážami jednu raritu - pláž určenú iba ženám .
Ženská pláž ( Ženska plaža ) sa nachádza juhovýchodne od centra Ulcinj medzi hotelmi Albatros a Galeb. Neveľká pláž je obklopená lesom takmer ukrytá medzi skaliskami. Do mora sa k nej schádza po schodoch. V posledných rokoch získava čoraz väčšiu popularitu hoci jej voda nevonia, ale naopak "páchne" po síre. Voda má však neuveriteľné účinky. Ženy, ktoré sa sem chodia kúpať, vraj celkom určite otehotnia. Chodia sem  ženy aj s ďalšími gynekologickými problémami, ale najlepší výsledok sa dosahuje pri neplodnosti . Počas rokov sa tu vystriedali stovky, ba tisícky žien, ktoré si u špičkových gynekológov liečili počas rokov svoju neplodnosť, ale nepomohlo im žiadne liečenie . Až morská voda na Ulcinjskej pláži.

Ženy, ktoré s ňou majú najlepšie skúsenosti, hovoria, že tie, ktoré chcú otehotnieť musia prísť skoro ráno a kúpať sa v plytkej vode zátoky tam, kde práve na plytčine vyviera sírny prameň. A musia sa kúpať úplne nahé. Ihneď po kúpeli má nasledovať slnenie na tunajších skalnatých platniach. Samozrejme, že nie je účinný krátky jednorázový pobyt. Ženy tu zvyčajne pobudnú dva až štyri týždne a svoje pobyty potom ešte opakujú. Kúpanie v tunajšej zátoke so sírnou vodu (vždy bez plaviek) a slnenie na skalách v zátoke má nielen priaznivý vplyv na možnosť otehotnenia, ale aj na psychiku žien, ktoré si užívajú tunajšie kúpele. Ženy sa cítia slobodné, silné a psychicky vyrovnané.

Pláže a more Ulcinj Pláž je od mája do októbra vyhradená iba ženám. Muži na ňu nemajú prístup a napodiv to rešpektujú.
O blahodarných tunajších kúpeľoch a ich vplyvu na možnosť otehotnenia žien nie sú presvedčené len samotné ženy, ale aj tunajší gynekológovia, ktorí videli až zázračné účinky minerálnych sírnych prameňov vyvierajúcich v plytčtine. V posledných rokoch vypracovali ulcinjskí lekári podrobnú štúdiu s návrhom postaviť tu Centrum pre liečenie gynekologických ochorení, predovšetkým sterility a ďalej endokrinologických, dermatologických a ďalších chorôb. Súčasne vykonali aj rozbor piesku na niektorých lokalitách Veľkej pláže, ktorý pokladajú vďaka početným minerálom za mimoriadne liečivý. Má to byť jediné miesto v Európe, kde by sa liečba niektorých ochorení vykonávala pieskom. Ako sa vyjadrila jedna zo zahraničných návštevníčok, ktorá je skalopevne presvedčená, že jej dopomohol práve tunajší sírny prameň k otehotneniu a pôrodu vytúženého dieťaťa.

 

couponcodeshosting

Počasie

Ulcinj, ME

01:28AM

10°C

Humidity: 66%

Wind: NE 0.84m/s

Radio online